Ahşap Jaluzi Perde

Ürün Fiyatı : 750 TL./ m²

Ürün Özelliği :
Ahşap Jaluzi perde tamamen ithal bir üründür. İthal ahşap jaluzi perdeler farklı renk ve ebatlarda hazır olarak ithal edilmektedir. Stok renkleri 4-5 renk ile sınırlıdır. Ahşap jaluzilerin mekanizmasının çalışma sistemi, metal jaluzi perdenin çalışma sistemi ile aynıdır. Sadece ahşap jaluzi perde bantları ve ahşap jaluzinin etek kısmındaki ahşap çıta doğal ahşaptır. Ahşap jaluzi perde de metal jaluzi perde de olduğu gibi, perdenin bantlarını aşağı ve yukarı hareket ettirerek, ışığı istediğiniz kadar kontrol etme imkânı sağlamaktadır.

Ahşap jaluzi perde slaytlarının hareket ettirilmesini, mekanizmaya bağlı olan ahşap sopayı döndürmek sağlamaktadır. Ahşap jaluzi perde kullanmada dikkat edilecek husus, çubuğu kullanırken fazla zorlamadan, perde kapandıktan sonra zaten çubuğu çevirmek zorlaşır, bu durumda perdeyi daha fazla kapansın diye zorlamak, çevirme mekanizmasının arızalanmasına ve içindeki dişlinin deforme olmasına yol açar. Perdeniz artık çubuk ile kontrol edilemez hale gelir. Bu duruma alternatif olarak slaytlar çubuk mekanizma yerine ip mekanizma kullanılmak suretiyle hareket ettirilmektedir. İp mekanizma daha rahat hareket olanağı sağlamakta ve kolay arızalanmamaktadır.

Ahşap jaluzi perdede kumanda iplerinin işlevi, perdenizi tamamen yukarı ve aşağı hareket ettirmektir. Ahşap jaluzi perdeyi yukarıya toplamak için kumanda ipini düzgün bir şekilde dik açıda aşağı çekmeniz gerekecektir. Durdurmak istediğinizde ise eğer ip kumandası sağ tarafta ise, ipi hafif sağa doğru esneterek bırakmalısınız. Bu hareket ile ahşap jaluzinin kilitleme mekanizmasını harekete geçirmiş ve perdenin yukarıda durmasını sağlamış olursunuz. Ahşap jaluzi perdeyi aşağıya indirmek istediğinizde ise bu yapmış olduğunuz işlemin tersini yapmanız gerekmektedir. Yani kumanda ipini sol tarafa doğru hafifçe esneterek, ahşap jaluzinin durdurma mekanizmasını harekete geçirip, durma konumundan serbest konuma geçirmiş olursunuz. Kumanda ipini yavaş yavaş bırakarak, perdenizi kapatma işlemini gerçekleştirirsiniz.

Ahşap jaluzi perdelerde de tüm mekanik perdelerde olduğu gibi motorlu sistem uygulaması Firmamız Bay Perdecim Perde Sistemleri tarafından yapılmaktadır. Motorlu Ahşap Jaluzi Perdeler manuel ahşap jaluzi perdelere oranla daha uzun süre dayanma ve daha kolay kullanım olanağı sağlamaktadır.

Ahşap jaluzi perde çeşitleri olarak; ahşap jaluzi perde 25 mm.’lik Ahşap jaluzi perde 50mm.’lik ve Ahşap jaluzi perde 70 mm.’lik şerit seçeneği ile uygulandığı mekanlara sıcaklık ve doğallığı taşımaktadır. Uzak doğu menşeli olup, ülkemizde yerli olarak da üretilmektedir. Mekânlara hem dekorasyon unsuru olarak hem de ısıyı yalıtmada, güneşin zararlı ışınlarını kırmada katkı sağladığı gibi işlevsel özelliği ile de dayanıklı bir üründür.

Ahşap Jaluzi Temizliği:
Ahşap jaluzilerin temizliği, evinizde mobilyanızı temizler gibi hafif nemli bir bezle silinmek suretiyle yapılabilir.

Yukarıda yer alan yazının tüm hakları BAY PERDECİM PERDE SİSTEMLERİ Firması tarafından korunmaktadır. İzinli veya izinsiz kullanılamaz.