Düet Perde

Ürün Özelliği :

Düet perde, HUNTER DOUGLAS ‘ ın Cosiflor markası ile kullanıma sunduğu perde sistemleridir.

Plise perde sistemlerine çok benzeyen düet perde modelleri sadece kumaş yapısı ile ayrılmaktadır. Düette perdenin kumaş yapısı, peteği andıran bir yapıdır. Bu yapı perdenin açılma-kapanma temel yapısını oluşturmaktadır.

Duet ve Plise perdeler birlikte kullanılarak gece-gündüz yapılabileceği gibi tek başlarına da bu sistem oluşturulabilmektedir.

Düet Perde Faydası

Düet (Gözenekli) perdeler veya diğer adıyla arı kovanı perdeler, isimlerini, dikiş yerleri paralelinde sahip oldukları boş hava ceplerinden almaktadırlar. Genellikle, gözenekli perdeler odadan bakıldığında geleneksel plise perdelere benzerler. Ancak plise perdelerden farklı olarak bu perelerde en az iki tabaka kumaş kullanılır. Bunların biri odaya bakar ve diğeri dışarı bakar. Düet kumaşlar çeşitli şeffaflık ve renk seçenekleri ile sunulmaktadır. Bu da, odanızda kullanmak istediğiniz rengi seçerken size esneklik kazandırır.

Düet perde tabakaları bir araya getirilmiştir. Böylece düet perdeniz aşağı çekildiğinde, odayı izole etmek üzere hava cepleri oluşur. Bu perdelerdeki gözenekler, kışın odanızdaki ısı kaybını ve yazın ısı artışını önler. Ayrıca hem içerden hem de dışarıdan gelen gürültüye karşı bir engel oluştururlar. Düet perdeler birçok kumaş seçeneğine sahiptir.

Hem birçok renk ve ışık filtreleme seçeneğine, hem de gözenek büyüklükleri, gözenek sayısı ve izolasyon kalitesi bakımından çeşitli seçeneklere sahiptirler. Gözenek büyüklükleri ve gözenek sayısı enerji etkinliği özelliklerini ve aynı zamanda arı kovanı perdelerinizin kalınlığını etkiler.

Gözenekler, kumaş dokuları ve kalınlıkları enerji etkinliği ve perdelerinizin ve gözenekli perdelerinizin izolasyon özelliklerine etki eder. Ayrıca pencere çözümünüzün genel görünümünü ve yarattığı genel duyguyu etkiler.

Genellikle, düet perdeler aşırı derecede dayanıklıdır, tüm pencere örtüleri arasında en iyi izolasyonu sağlarlar, gürültüyü azaltır ve tüm odalara zarif ve modern bir hava katarlar.

Plise ve düet perdeler, sorun olan her türlü pencerede tam çözüm sunar. Düet perde, plise perdeye göre daha örtücüdür. Bunun nedeni, perdeyi taşıyan ip deliklerinin iki kat olan perde kumaşı arasından geçmesidir. Plise perde tek kattan oluştuğu için, üzerinde yer alan taşıyıcı iplere ait delikler bir miktar ışığı geçirir.

Düet perde, kesitinden bakıldığında bal peteği, plise ise zigzag şeklindedir. Plise perde, düet perdeye göre ekonomiktir. Düet perde, çift kattan oluştuğu için fiyatı plise perdeye göre iki kat yüksektir. Pilise ve düet perdelerin özellikle yoğun olarak kullanıldığı alanlar; yat ve gemi pencereleri, kış bahçesi, trapez pencereler, özel pencere uygulamaları, şehirlerarası yolcu otobüsleri, hızlı tren vb özel uygulamalar.

Standart eğimli ve hareketli pencereler

Plise ve düet perdelerin üst mekanizma ve etek bitiminde 20 mm genişliğinde profiller kullanıldığından, plise (pilise) veya düet (duette) perdeler hemen hemen her pencereye monte edilebilir. Alt ray serbest bırakılabilir, yada tercihe göre gerici sistem ile sabitlenebilir.

Düet Perdelerde dört değişik kontrol seçeneği arasında seçim yapılabileceği gibi, kumanda yönü içinde sağ veya sol olarak tercihte bulunabilirsiniz. Standart şekilli olmayan (üçgen, yamuk, yarım daire gibi) pencereler için mükemmel bir çözümdür. Standart modellerin yanı sıra plise ve düet perde neredeyse mevcut olan bütün şekillerde uygulanabilir ve uygulama yapılması en zor pencereler için de çözümler sağlar.

Çatı pencereleri

Konu çatı pencereleri olduğunda genellikle eksenel yada açılı pencere doğramalarına uygulanabilecek perdeler talep edilir. Bunun çözümü ise plise veya düet perdedir. Gerici sistem sayesinde perdelerin kullanımı çok kolaydır ve istenilen her pozisyonda durabilir.

Birçok seçenekten birini seçebilirsiniz. Özellikle çatı pencerelerinde ışığı yumuşatmak bir ihtiyaçtır. Geniş ve ihtiyaca yönelik kumaş koleksiyonu sayesinde, plise ve düet (duette) perdeler istenilen loşluk veya karartmaya yardımcı olur.

Tavan pencereleri ve kış bahçeleri

Yatay ve açılı pencere kullanımı her geçen gün daha da artmaktadır. Dikdörtgen pencereler yada üçgen, beşgen, trapez gibi özel pencerelerde ışık kontrolünü sağlayabilecek birçok seçenek mevcuttur.

Geniş kumaş yelpazesine sahip olan plise ve düet perde koleksiyonu, içeri giren ışığı filtre ederken ısıyı da dışarı yansıtır. Plise ve düet perdelere özgü olan hızlı germe seti, perdenin takılıp çıkarılmasında büyük bir kolaylık sağlar. Bu sayede kumaşın yıkanması yada pencerenin silinmesi sorun olmaktan çıkar.

Yukarıda yer alan yazının tüm hakları BAY PERDECİM PERDE SİSTEMLERİ Firması tarafından korunmaktadır. İzinli veya izinsiz kullanılamaz.