Japon Perde

Ürün Fiyatı : 75 TL/m.

Ürün Özelliği :

Japon perde paneller halinde yapılan bir perde türüdür. Japon Perde sisteminde kumaş paneller şeklinde muhtelif ebatta hazırlanır. Japon perde panelleri taşıyıcı plakalara cırt tabir ettiğimiz kotexle tutturulur. Perdenin etek kısımlarında, perdenin düzgün durmasını sağlayan, statik boyalı alüminyum veya demir lamalar bulunur. Bu lamalar perdede yuva açılarak, katlamalı perde sisteminde olduğu gibi yuvaya geçirilir.

Japon Perde Sistemi bir ray üzerinde, kumaşların sola sağa toplanmasını veya ortadan ikiye açılır şekilde hareket ettirilmesini sağlayan mekanizma ipiyle çalışır. Her iki şekilde üretilebilmektedir. Japon Perde mekanizma sistemi manuel olup, perdenin sağ veya sol tarafında yer alan rayın içindeki sistemi hareket ettiren, kumanda kordonu vasıtası ile yapılır. Hemen hemen her kumaştan Japon perde yapılabilir. Apreli ya da ham kumaş kullanılabilir. Kartelamızdaki bütün kumaşlar Japon perde sisteminde kullanılabilir.

Japon perde sisteminin kullanıldığı yerler, geniş umumi salonlar, konser salonları, villaların salonları, havuza açılan geniş kapılarda ve birçok mekânda rahatlıkla kullanılabilir. Kolay arıza yapmayan bir sistemdir.

Yukarıda yer alan yazının tüm hakları BAY PERDECİM PERDE SİSTEMLERİ Firması tarafından korunmaktadır. İzinli veya izinsiz kullanılamaz.