Perde Bakım Onarım

BAY PERDECİM

MOTORLU PERDE TAMİRİ ONARIMI VE TEMİZLİK HİZMETİ

Bay Perdecim Perde Sistemleri Firmamız; tüm perdeleriz için bakım, onarım ve temizlik hizmeti verdiği gibi motorlu perdeleriniz için de teknik servis, profesyonel bakım, onarım ve temizlik hizmeti vermektedir.Tüm perde arızalarınız ve perde temizlik hizmeti için firmamızı arayıp, servis talebinde bulanabilirsiniz. İstanbul Avrupa Yakası ve Anadolu Yakası için Perde tamir, onarım ve temizlik için servisimiz mevcuttur. Müşteri Hizmetlerimiz ile iletişim kurmanız yeterli…

JALUZİ PERDE TAMİRİ

Jalûzi Perde tamiri ve bakımı özen isteyen perdelerdir. Jaluzi perdenin slaytları kolay deforme olmaktadır. Bunu n engellenmesi için jaluzi perdeleri darbelere karşı kollamak, pencere açılır kanatlarına sıkışmaması için dikkat etmek gerekmektedir. Jaluzi perdeyi açılır cam kanatlarında ya da kapılarda zıgıllı sistem olarak yaptırmak daha iyi olacaktır. Jaluzi perdeyi asılı oldukları yerlerde nemli mikro fiber bezle rahatlıkla silebilmek mümkündür. Jaluzi perdenin tozunu toz alıcı tüylü fırçalarla arada bir almak jaluzi perdenizin daha uzun süre temiz kalmasını sağlayacaktır. Jaluzi bakımında en önemli olan şeylerden biriside jaluzi perdenizin slaytları kapalı konumdayken kesinlikle jaluzi perdenizi yukarı toplamaktan kaçınmaktır.

Bay Perdecim Perde Sistemleri olarak jaluzi perde bakım, onarım, tamir ve temizlik hizmetinde sizlere profesyonel teknik destek imkanı sağlamaktayız. Arızalan ya da temizlik gerektiren jaluzi perdelerinizi adresinizden alıp, tamir bakım ve arızasını yapıp, tekrar camınıza takıp teslim ediyoruz.

DİKEY PERDE TAMİRİ

Dikey perde, evlerde ve ofislerde sıklıkla kullanılan, vaz geçilmez modern perde sistemlerinden biridir. Dikey perdeler nadir arıza yapan perde sistemleridir. Dikey perdelerinizin uzun ömürlü olmasını istiyorsanız, dikey perde slaytlarınız kapalı iken kesinlikle kenara toplamayınız. Aksi takdirde slayt başlarında bulunan, mekanizmaya geçme delikleri ya da aparatları kolaylıkla kırılacaktır. Ayrıca dikey perdelerinizi açıp kapatırken, perde mekanizmada son noktaya geldiğinde, mekanizmayı zorlamamak gerekmektedir. Dikey perde slaytları kesinlikle bir yere dokunmamalı ya da dikey perdelerin altlarına, saksı ve benzeri eşyalar konularak, slaytların rahat çalışması engellenmemelidir.

Tül dikey perdeler içinde yukarıdaki yapılmaması gerekenlere aynen dikkat edilmelidir. Tül dikey perdeler temizliği özen isteyen perdelerdir. Yıkama işlemi profesyonel firmalar tarafından yapılması tercih edilmelidir.

Bay Perdecim Perde Sistemleri olarak, tüm Dikey Perdeleriniz için profesyonel tamir, bakım ve temizlik hizmeti vermekteyiz. Müşteri Hizmetlerimizi arayarak randevu talebinde bulunabilirsiniz.

STOR PERDE TAMİRİ

Stor perde tamiri, bakımı ve temizliği aslında kolay olan perde sistemlerindendir. Stor perdelerinizi temizlemek için stor perdeyi mekanizmasında tamamen toplanana kadar yukarı sarın. Sonra stor perdeyi portrayından çıkartın ya da stor perdenin kasa ayaklarında bulunan klipsi bastırarak sadece sarılı olan rulo kısmını da çıkartabilirsiniz. Stor perdenizi düz bir zemine serip, ağartıcı madde içermeyen detarjanla, ılık suyla halı fırçalar gibi yumuşak bir fırça yardımıyla yıkayabilirsiniz. Yıkama işleminden sonra stor perde kumaşını tekrar rolu olarak sarıp, suyu süzülene kadar ruloyo dik halde bekletiniz. Stor perde kumaşındaki su iyice süzüldükten sonra, ruloyu yerine takarak perdeyi tamamen açın. Stor perdeniz camda kendi kuruyacaktır. Stor perde yıkaması her stor perde kumaşı için yapılamaz.Keten kumaş stor perdeler ve tül stor perdelerde yıkama yapılamaz.

Stor perdenizi kendiniz yıkamak istemiyorsanız, Bay Perdecim Perde Sistemleri olarak size bu konuda hizmet vermeye hazırız. Stor perde tamiri içinde firmamızın teknik hizmeti mevcuttur. Müşteri Hizmetlerimizi arayarak randevu talabinde bulunabilirsiniz.

MOTORLU STOR PERDE TAMİRİ

Stor perde kapalı mekanlarınıza derinlik, sadelik ve dizayn bütünlüğünü en güzel biçimde yansıtan perde sistemidir.

Stor Perde aynı zamanda tüllerin arkasında güneşlik amaçlı veya tek başına dekoratif olarak da kullanılabilir.

Birçok renk ve desen seçeneği ile dekoratif ihtiyaçlarınıza cevap verir.

Stor perde kumaşları ham kumaş değildir, aprelidir. Kumaş seçenekleri arasında, “Karartma (Blackout )”, “Güneş Isısını Kırıcı” ve “Screen” seçenekleri vardır. Stor perde temizliği, apreli kumaş olduğu için dikkat isteyen bir perde sistemidir. Doğal olarak profesyonel bir firma tarafından temizlik ve yıkama hizmeti uygulanması stor perdenizi daha uzun ömürlü kullanım sağlayacaktır.

Firmamız Bay Perdecim Perde Sistemleri her tür stor perdeniz için motorlu ya da manuel sistem farkı gözetmeksizin. uzman ekibiyle sizlere yıkama ve tamir hizmeti vermektedir.

BONCUKLU STOR PERDE BAKIMI

Boncuklu veya taşlı stor perdeler görünümleriyle çok şık bir duruş sergilerler.

Son zamanlarda sutaşlı stor perdelerden sonra sıklıkla uygulanan boncuk ve taş uygulamaları aynı zamanda katlamalı perdelerin de etek kısımlarındada uygulanmakta, kumaşın rengine uygun dekoratif taşlar seçilerek veya isteğe göre farklı renklerde taşlar seçilerek uygulanmaktadır.

Taş ve boncuklar saten kurdelaya dizilmiş durumdadır ve perdenin etek kısmına tutturulur.

SUN SCREEN STOR PERDE BAKIMI

İçinde bulunan cam elyafı sayesinde güneş ısısını oldukça yüksek bir oranda engellerken gözenekli yapısı sayesinde güneş ışığından maksimum oranda faydalanmayı sağladığı gibi aleve karşıda dayanıklıdır.

Firmamız tarafından ithal edilerek toptan ve perakende satışı gerçekleştirilen sun screen kumaşlardan imal edilen perdeler özellikle uzun ömürlü kullanım olanağı, temizlenme kolaylığı ve renk çeşitliliği ile son yıllarda en çok tercih edilen kumaş stor perde türüdür.

vlerde, işyerlerinde otel, banka vb. bir çok mekanda tek başına kullanılabileceği gibi diğer perdelerle birlikte de kullanılma olanağı mevcuttur.

Diğer kumaş stor perde uygulamalarında olduğu gibi, perde eteklerine işleme, boncuk ve su taşı uygulanması mümkün olduğu gibi digital baskılı resimlerinde perde üzerinde kullanılması mümkündür.

Yaylı, zincirli ve motorlu uygulanabilmektedir.

KARARTMA STOR PERDE BAKIMI

Stor perde sistemi apreli kumaşın yani kolalı tabir ettiğimiz kumaşın, boruya sarılarak yan tarafına takılan mekanizma yardımıyla çalıştırılmasından ve etek kısmına kumaşın düzgün durması için geçirilen çıtadan meydana gelir. Stor perde mekanizmaları yaylı sistem ve zincirli sistem olduğu gibi uzaktan kumandalı da olabilir. 8

Stor perde için özel olarak üretilen kumaşlar ülkemizde yerli üreticilerden ve ithal olarak İsveç, Almanya, Hollanda’dan temin edilmektedir. Stor perde sisteminde kullanılan black out yani karartma dediğimiz kumaşlar da yine ülkemizde üretilmeye başlamıştır.

Karartma stor perdelerin kullanılmasında veya uygulanmasında amaç genellikle ışıksız ortam yaratmak, laboratuvar ortamları, dia gösterimi yapılan mekanlar, dershaneler, okullar, hastaneler, çalışma odaları, brifing salonları, toplantı odaları, slayt gösterimi yapılacak mekanlar daha birçok sayılabilecek yerlerde kullanımda başarılı sonuç vermektedir.

Karartma kumaşlar polyester, pamuk arkası beyaz veya kumaşın kendi renginde olabilir, alev almayan apre kaplı özel kumaşlar umumi mekanlar için yangına karşı emniyetli yanmayı geciktiren özelliğiyle tercih edilmektedir…

ZEBRA PERDE TAMİRİ

Zebra Perde % 100 polyester iplikten sık dokunmuş şerit ve seyrek dokunmuş şeritlerin sıralanmasından meydana gelen kumaşın, stor perde mekanizma sisteminde iki kat kullanılması ile çalışan perde sistemidir.

Zebra Perde tamiri, temizliği ve bakımı kolay olan perde sistemlerinden biridir. Yalnız büyük ölçülerde yapılan ve eteklerinde aksesuar kullanılanlar hariç. Zebra perdeyi temizleme yöntemi için yıkama işlemi seçilecekse, zebra perdeyi serebileceğiniz düz yıkama alanınızın olması gerekmektedir. Eğer böyle bir yıkama alanına sahip değilseniz. Zebra perdelerinizi ayda bir kere, tamamen mekanizmasında topladıktan sonra, montaj ayaklarından bastırarak çıkartıp, duşun altında sadece ılık su tutup, suyu tamamen süzülene kadar, dik durumda bir alanda bekletip, perdeyi tekrar yerine takıp, tamamen açarak kurumasını yerinde sağlamanız yeterli olacaktır.

Zebra perdelerinizin bakımlı olmasını istiyorsanız; Zebra perde kumaşlarınızın kesinlikle kırılmamasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Ayrıca zebra perdelerin yıpranmasına sebep olan en büyük nedenlerden biride, zebra perde yukarı toplanırken, montaj edilen tavanın terazide olmamasından dolayı, perde kumaşının sağ tarafa veya sol tarafa doğru toplanması sonucu mekanizmasına ya da diğer taraftaki ayak kısmına sıkışmasıdır. Böyle bir durumla karşılaştığınızda, zebra perdeyi sarılı olduğu boru tamamen görünene kadar açarak, zebra perde kumaşını, eğimli sarımın aksi yönüne hafifçe, kumaşa zarar vermeyecek şekilde çekerseniz sorun ortadan kalkacaktır. Eğer sorun hala devam ediyorsa, eğim çok fazla anlamına gelir. Bu durumda teknik destek istemeniz ve teknik destek gelene kadar zebra perdenizi kullanmamanız gerekecektir.

Motorlu Zebra Perde ve manuel zebra perdenizin tamir, bakım ve temizlik hizmeti için firmamız Bay Perdecim Perde Sistemleri olarak servis vermekteyiz. Müşteri hizmetlerimizi arayarak randevu alabilirsiniz.

KATLAMALI PERDE BAKIMI

Katlamalı perde modelleri için çok çeşitli kumas seçenekleri bulunmaktadır.

Mekanın dizaynına göre istenilen kumaş, desen ve renk seçiminin yapılması önemlidir.

Bu seçilen kumaşında mekanizmada duruşu,görüntüsü mekanizma yapısına uyumlu olmalıdır.

Çünkü her kumaş mekanizmada istenilen görüntüyü oluşturmayabilir, bu seçim itinayla yapıldıktan sonra tüle uyumlu etek kumaşı veya boncuklu seçilerek görsellik tamamlanır.

Eğer fon kanat kullanılacaksa tül ile fon kumaşın kombineli ve uyumlu olması gerekir

JAPON PERDE BAKIMI

Japon perde, ilk bakışta dikey perdeyi anımsatabilir.

Farkı, banlarının daha geniş ve sabit olmasıdır.

Özellikle geniş pencerelerde kendisini daha çok gösterir. Separatör olarak kullanılabilir.

antları farklı malzemelerden üretilebilir. Bunlar; stor perde kumaşları veya keten kumaşlarındandır.

Fransız camlar için çok uygun bir çözümdür yana doğru açılır ve kapanırlar.

Size en en uygun japon perde modelini adresinize numuneler ile gelecek olan perde dekoratörümüzle beraber karar verebilirsiniz.

AHŞAP STOR PERDE BAKIMI

Ahşap Stor, Uzakdoğu kökenli olup farklı desen ve renklerde dokunarak elde edilir. Ülkemizde yerli olarak da üretilmektedir. Ahşap yada bambu şeritlerin kumaş gibi dokunmasıyla elde edilen ürün, istenilen ebatlarda ölçüye göre özel kesim bıçaklarıyla kesilerek hazırlanır. Mekanizma sistemi jaluzi mekanizma sistemine benzer.

Çekme ipini sarı tırtırlı topun sıkıştırmasıyla kilitleme yapar.

Model olarak iki stilde uygulanır. Katlamalı ve rulo sistem. Katlamalı sistemde perdenin arkasına belirli mesafede tutturulan halkalar vasıtasıyla çekme ipi bu halkaların içinden geçirilerek perdenin etek kısmına tutturulur. İç mimaride birçok mekanın vazgeçilmez elemanıdır.

Yazlıklarda, apartman dairelerinde, iş yerlerinde kullanılabilir.

Güneşi direk alan pencerelerinizden gelen güneş ışığından ve yaz mevsiminden yakıcı güneşden sizi korur, şık ve estetik görünümüyle, her mekana uygulanabilir. Ahşap storların temizlenmesi kolaydır, suyla yıkanabilir suya ve güneşe karşı dayanıklıdır.