Ses Yalıtım Perdesi

Ürün Fiyatı : 250 TL/m.

Ürün Özelliği :
Ses Yalıtım Perdeleri ses emici özelliğe sahip, ses yalıtımı ve izolasyonu sağlayan perdelerdir. Özel apreli kadife kumaş altına diğer özel katmanlar kullanılarak yapılır. Ses kirliliği günümüz metropoliteninde kontrolden çıkmakta, uyuma, öğrenme, üretkenlik ve yaşam kalitemizi olumsuz etkilemektedir. Ses Yalıtım Perde sistemleri bu tür ses kirliliklerini önlemekte en iyi çare olduğu gibi ayrıca ses tını lamasını da önlemekte, daha kaliteli bir yaşam alanı oluşturulmasını sağlamaktadır.

Bay Perdecim Ses Yalıtım Perde Sistemleri spor salonları, eğlence mekânları, eğitim tesisleri, çok amaçlı salonlar, müzik kayıt odaları, ofisler, hastaneler ve otellerde sizlere iyi bir ses yalıtımı ve akustik kontrol sunmaktadır.

Ses Yalıtım Perdeleri, ses emici özelliği olan kumaş ve diğer materyallerin bir araya getirilmesiyle üretilir. Akustik, ses yalıtım perdeleri, normal perde görümünde ve her mekâna uygulanabilir özelliktedir. Ses yalıtım perdesinin normal perdeden farkı: üç katmandan oluşmasıdır. Ön bölümde Akustik kumaş, ortada Cam Elyafı, arka kısımda ise Blackout kumaş kullanılır. Bu üç materyal birleştirilerek dikilir. Ses yalıtım perdesinde pile oranı ne kadar sık olursa o kadar iyi ses yalıtımı sağlar. Fakat fiyat avantajı dolayısıyla genelde seyrek pile tercih edilmektedir.

Akustik Perde ile Ses Yalıtım Perdesi Arasındaki Fark:

Akustik Perde ile Ses Yalıtım Perdesi genelde karıştırılmaktadır. Hâlbuki ikisi birbirinden çok farklıdır. Akustik perde sadece ses yankılanmasını önler ve müzik stüdyolarında kullanılır. Ses yalıtım özelliği yoktur ve tek perdedir. Ses yalıtım Perdesi ise üç katmandan oluşur. Ses yalıtımının yanında ses akustiği de sağlar ama akustik perde ses yalıtımı sağlamaz. Birde en büyük yanlışlardan biri ses yalıtım perdesi olarak sadece kadife kullanımıdır. Bazı işi bilmeyen firmalar bunu yapmaktadır. Bu kadife uygulamasının ses yalıtımına hiç bir faydası olmayacaktır. Mekân dekorasyonuna göre istenilen rengi seçme özelliği vardır.

Ses Yalıtım Perdeleri uygulanacağı yerde, bu konuda uzman kişinin yapacağı keşif sonucu doğru malzemeyi iyi tespit etmesine dayılı daha iyi sonuç vermektedir. Firmamızdan ücretsiz keşif ve danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Doğru teşhis, kumaş ve izole malzemeleri kullanılıp uygulandığında ses geçir genliğinde %40 – %85 oranında azalma sağlayacaktır.

Akustik kumaşlar; akustik paravan sistemlerinde, asma yüzer tavan panellerde, masa seperatörlerinde, akustik duvar panellerinde ve birçok akustik uygulamada kullanılan yanmaz özellikte kumaşlardır. Zengin renk çeşitliliğinin yanında ses dalgalarını kıran, absürde eden, yansıtmayan bir özelliğe sahiptir.

Akustik Ses Yalıtım Perdesi Nedir?

Akustik ses yalıtımı ve izolasyonu sağlayan Ses yalıtım perdesi ofisinizde iç akustiği sağlayan perdeler takılmadan önce ve takıldıktan sonra olmak üzere iki kez ölçüm yapıldığında. Odalarınızın akustiğinde önemli bir gelişmenin olduğunu gösterdi. Akustik ses yalıtımı ve izolasyonu sağlayan perde olmadan ortalama yankılanma süresi 1,24 saniye iken. Montajdan sonra bu 0,8 saniyeye düşmüştür.

**Ücretsiz keşif, Akustik Ses Yalıtım Perdeleri ve sistemleriyle ilgili detaylı bilgiyi müşteri hizmetlerimizle bağlantı kurarak alabilirsiniz.