Ters Projeksiyon Perdesi

Ters Projeksiyon Perdesi

Ürün Fiyatı : 275 TL/m²

Ürün Özelliği :

Ters Projeksiyon perdesi ışık geçirgenliği olan fakat tamamen saydam olamayan, aynı zamanda da mat olan özel kumaştan üretilmektedir. Ters Projeksiyon perdesi kumaşı, kesinlikle ön ve arka yüzeyi mat olan bir kumaştır. Parlak kumaşlar, projektörden gelen ışığı yansıtacakları için görüntü kalitesini düşürecektir.  Aynı zamanda da cihazın yüksek kontrasta çalışmasına sebep olarak, cihazın lamba ömrünü büyük ölçüde azaltacaktır.

Ters projeksiyon perdelerinde esas, adından da anlaşılacağı gibi projektör, perdenin arkasından görüntü yansıtacak ama izleme olayı perdenin ön kısmından olacaktır. Dolayısıyla projektör ayarlarından görüntü ters olarak ayarlanmalıdır. Aksi takdirde perdenin ön kısmından görüntü ters olacaktır.

Sizi başka bir dünyaya, başka hülyalara sürükler. Ama film ne kadar başarılı olursa olsun küçük bir ekranda seyrediyorsanız etki azalacaktır. Yani aslında küçük bir ekranda film seyretmek o filmi hazırlayan bütün kadroya ve keyfinize değer kaybettirecek ve lezzetinizi azaltacaktır.

Sinema keyfini her gün yaşamak isterseniz, evinizdeki mesafe ve yer imkânlarına göre farklı seçenekler var.  Eğer evinizde bir cep sineması yapabilecek uygun bir salon varsa bir cama yada pleksiye yapıştırıldığında LCD kalitesinde görüntü veren Dilad screen ters projeksiyon filmleriyle yeterli derinliği hazırlayıp arkaya yerleştirdiğiniz projeksiyon cihazıyla dev bir LCD sinemaya sahip olabilirsiniz. Dilad screen ters projeksiyon ekranları gözü yormayan, homojen olarak görüntüyü yayan ve rahatsız eden ışınları filtre eden teknolojisiyle sizi memnun edecektir.

Ters Projeksiyon Perdesi Kullanım Alanları:

Ev sineması, Maç yayınları, Bar, Kafe, Pastane, Fuar Alanları Ofis sunumları Toplantı salonları, Showroom, Mağaza, Düğün Salonları, Oteller, Vitrin uygulamaları, Spor Salonları, Konser Alanları
Açık alan tanıtım reklam uygulamaları, Hava alanı, Otobüs terminali, Tren garı, TV stüdyoları
Marketler, Alışveriş merkezleri, Fotoğraf Stüdyoları, Galeriler, Oto Galerileri, Sanat Galerileri, Müzeler, Haritacılar, Konferans Salonları, Mobesa kamera izleme merkezleri….
Ters projeksiyon Filmleri, gün ışığında bile, size net, canlı, parlak sunumlar sağlar.
Sunumlarınızı daha kaliteli ve farklı yapmak isteyeceğiniz her türlü organizasyonunuzda yanınızdayız.

Ortam aydınlığı

Sadece gece mi kullanılacak?

Kullanılırken ışıklar açık olacak mı?

Gündüz kullanım varsa güneş hangi yönden geliyor?

Ortam aydınlığı seçeceğiniz cihazın ışık gücünü belirler. Eğer karanlıkta kullanacaksanız 700 Ansi Lümen ve üstü her türlü cihazı tercih edebilirsiniz.

Kullanım sırasında oda ışıklarını açacaksanız veya gün ışığında da kullanacaksanız seçmeniz gereken ışık gücü en az 1.500 Ansi Lümen olmalı. Ortam aydınlığına göre daha güçlü projektörler de seçilebilir.

Gündüz kullanımında dikkat edilecek en önemli husus güneş ışığı ile projektör ışığının kesişmemesidir. Bu nedenle perdenin ve cihazın montaj yeri önemlidir.

Ters Projeksiyon Perdesinde Mesafe Ayarı:

Projektör ile  Ters Projeksiyon perdesi arasında ne kadar mesafe olacak? Hangi boyutlarda görüntü elde etmek istiyorsunuz?

Projektörlerin hangi mesafeden ne kadar görüntü oluşturduklarını bilmek ve kullanım alanına göre hesap yapmak gerekir. Projektörün kaç metre geriye asıldığı, ne kadar +/– zoom yapabildiği ve perde boyutu bu hesaplama sonucunda ortaya çıkacaktır.

Yukarıda yer alan yazının tüm hakları BAY PERDECİM PERDE SİSTEMLERİ Firması tarafından korunmaktadır. İzinli veya izinsiz kullanılamaz