Tül Perde

Ürün Fiyatı : 65 TL/m.
Ürün Özelliği :

   Tül Perde kumaşları çok çeşitli olup mekâna göre cins ve özelliklerde uygulanmaktadır. Tül perdeler ne kadar ihtiyaç olsa da ev dekorasyonun en vazgeçilmez unsurlarındandır. Tül perdesiz bir ev dekorasyonu düşünülemez. Günümüzde tül perdelerde çeşitlilik çok fazlalaşmış bu sonuçta tül perde seçiminde profesyonel yardım alma ihtiyacı doğurmuştur. Beğenilen tül perde ne kadar kaliteli olursa olsun dikim kalitesi olmadıktan sonra beklentinizi karşılamayacaktır. Tül perdelerde dikim kalitesi ve perde modeli tasarımındaki profesyonellik perde mağazası seçiminde en önemli tercih sebebi olmuştur.

   Tül perdelerde tek başına ya da mekanizma eklentisi ile düşünce sınırlarına bağlı olarak, birçok tasarım yapılabilir. Genelde tül perde enleri ~280 – 300 cm arasındadır. Tül cinsine göre 30 derecede hassas yıkama ile ağartıcı madde içermeyen deterjanlar kullanılarak temizlikleri yapılabilir.

Tül Perde Çeşitleri:

  Dantel Tül, Grek Tül, Koordineli Tül, Jakar Örme Tül, Fransız Tül, Organze Tül İp Tül, İpek Tül, Şantuk Tül, Vual Tül, Viskon Tül, Aplik Tül, Brode Tül, Kesme Tül, Baskılı Tül, KDK Tül, İşlemeli Tül, Markuzet Tül, Saten Perde, Karartma Perde, Kadife Perde, Keten Perde, Soft Perde,

ODALARA GÖRE PERDE DEKORASYONU:

   Salonunuz için tül perde düşündüğünüzde ise uygun dikiş şekilleriyle dikilmiş, mekâna uyumlu bir tül perde ve güneşlik perde tercihiyle, odayı sade ve şık olarak tamamlayabilirsiniz. Odamızın pencere yapısına göre, tavan ya da duvara perde uygulamamızı tasarlaya biliriz.

   Yatak odası perdeleri:

   Yatak odaları için kişiye göre değişik perde çeşitleri kullanılabilir. Yaşadığımız bu alanlarda yatak odasının tarzına göre perdeleri şu şekilde ayırabiliriz.

   Klasik yatak odasına sahipseniz organze veya ipekten bol pilili bir tül perde kullanabiliriz. Tülümüzün kenarlarında, genel görünümü bütünleyici tafta, ipek veya kadife kumaşlardan fon perdeler kullanabiliriz. Farbala ya da drape ise işin daha süsleyici kısmını arttırmamızı sağlayacaktır.

   Tül perde arkasında ise örtücülüğü sağlayıcı, stor perde tercih edebiliriz. Gün ışığından rahatsız oluyorsak, karartma özelliğine sahip kumaş da düşünebiliriz. Perde aksesuarları olarak pirinç, sarı metal kol bağı ya da renso çeşitlerini kullanmalıyız.

   Modern yatak odasına sahipseniz, doğrudan seçilecek kumaşın desenleriyle, istediğimiz modernliği elde edebiliriz. Serbest pileli tüller ve kenar için fon perdeleri kullanılabiliriz. Perde aksesuarları olarak krom, mat nikel metal kol bağı ya da renso çeşitlerini seçebiliriz. Yatak odalarında perdelik kumaşlardan yapılacak yatak örtüleri odayı bir bütünlük içerisinde daha şık hale getirecektir.

Genç ve çocuk odası perdeleri:

   Genç ve çocuk odaları için özellikle mor, lila, kırmızı, fuşya gibi renkli tüllerden dikilmiş perdeler veya ekoseli kumaşlardan dikilmiş, katlamalı perdeler bu mekânlar için düşünülebilecek tercihler arasında olabilir. Genç odalarında perde kullanımında yer sıkıntımız var ise sadece desenli stor ya da zebra perde ile de odamızı güzelleştirebiliriz.

Bebek odası perdeleri:

   Bebek odası tül perdeleri için özel üretilmiş bebek desenli tüller ve fon perdeler içinden bebeğin cinsiyetine göre rahatlıkla seçimler yapıla bilineceği gibi renkli düz tüller ve fonluk kumaşlardan da tercih yapılabilir. Bebek odaları için Luxaflex kataloğunda yer alan Dustblock (Toz Durdurucu) kumaştan stor perde kullanabilirsiniz. Bu kumaşın sayesinde kir ve tozun kumaşa nüfuzu engellendiği için perdenin temizliği kolaylıkla yapılabilir. Bebek odalarında bebeğin gün ışığından etkilenmemesi için blackout (karartma) kumaştan yapılmış stor perde de kullanabiliriz.

Salon perdeleri:

   Klasik mobilya ve aksesuarların bulunduğu bir salonda, tül olarak sade düz tül ya da düz ipek tül kullanılabiliriz. Bol büzgü ile dikilmiş güzel bir tül, yanlarına astarlı ve muflonlu dikilmiş jakar bir kumaş, yine aynı havada o güzelliğe sahip özel bir drape veya farbala düşünülebilir.

   Mekanizmalı perde sistemi kullanılmak istendiğinde, tülden doğal (plise) katlamalı perde tercih edilebilir. Tül perdelerin kenarlarına tafta, ipek kumaşlardan pano perdeler düşünebiliriz. Bu perdelere işlemeli bordür, saçak ya da boncuklarla hareket kazandırabiliriz.

   Pano kumaşlarımızın enlerini daha geniş yaparak ve boylarında ise yere oturtarak genel görünümünü zenginleştirebiliriz. Mekânımızın tavanı yüksek ise ya da perde raylarını gizleyici perdelik (kartonpiyer vb.) yok ise duvardan ahşap rüstik ve ya pirinç perde rüstikleri kullanabiliriz. Bunun beraberinde çeşitli tekstil perde bağları, metal perde kolları kullanarak bütünlük sağlanabilir.

   Modern mobilyaların bulunduğu bir salonda keten tülden hazırlamış katlamalı perde veya panel perdeler kullanılabilir. Mekânımızın tavanı yüksek ise ya da perdelik (kartonpiyer vb.) yok ise duvar uygulamaları için metal perde rüstikleri, çelik gerdirme sistemleri kullanabiliriz.

   Modern tarz iç mekânların vazgeçilmezi çelik gergi sistemiyle yapılan perde modelleridir. Tül veya kumaşlar, perde mandallarıyla tel üzerine asılır. Bu sistemlerde birçok farklı perde mandalları kullanma şansı mevcuttur.

Oturma odası perdeleri:

   Desenli Brode tüller ve ya katlamalı perde uygun olabilir. Burada katlamalı perde yalın ve şık bir hava katar, aksesuarlarınız ile bir bütünlük sağlar. Fon kullanıp kullanmamak ise seçeceğiniz tarzla direk olarak doğru orantıda olacaktır.

   İkinci bir alternatifte ise oda aksesuar olarak kısıtlı ise perdelerinizin etekleri yerlere kadar dikilmiş, bol büzgülü ve renkli kumaşlardan fon perdeler tercih edilebilir.

Çalışma odası perdesi perdeleri:

   Evimizin çalışma odası kısmında ahşap jaluzi kullanabiliriz. Ortama katacağı sıcaklık ve ofis ortamı yaratması onu birinci tercih yapabilir. İşlevselliği ve perdenin toz alınarak kolaylıkla temizliğinin yapılabilmesi diğer bir tercih sebebimiz olabilir. Odanın ya da pencerenin genişliğine göre 25mm 50mm bant genişliğindeki jaluzileri seçebiliriz. Çalışma odası perdesinde zebra perde tercihi de mükemmel bir tercih olacaktır.

Banyo Perdeleri:

   Banyo perdeleri Islak mekanlar için su ve buhardan etkilenmeyecek PVC Dikey perde veya Alüminyum jaluzi perde kullanabiliriz. Banyo camlarında perde doğrama üzerine veya içine monte edilebilir.

Mutfak perdeleri:

   Mutfaklarımızda dolaplarımıza uyum sağlayacak ahşap storlar, Zebra Perdeler ya da kumaş storlar kullanabiliriz. Bunların dışında temizliği kolay yıkanabilir perde düşündüğümüzde ise tül katlamalı perdeler ve ya işlevsellik ön plana çıktığında, kapı ve pencere doğramalarına uygulanacak briz çubuklu kumaş perdeler kullanabiliriz. Bu tür uygulamalarda perde hareketli kanatlarla birlikte çalıştığı için, bize kullanım kolaylığı sağlayacaktır.

   Yukarıda yer alan yazının tüm hakları BAY PERDECİM PERDE SİSTEMLERİ Firması tarafından korunmaktadır. İzinli veya izinsiz kullanılamaz.