Zip Perde

Ürün Fiyatı : 545 TL/m²

Ürün Özelliği :

   Zip Perde; Sun Screen kumaş dış cephe (outdoor) kullanılarak yapılmaktadır. Manuel mekanizma yerine, Motorlu Sistem olarak uygulanmaktadır. Rüzgârdan etkilenmemesi için kenarlarında sabitleyici fermuar sistemli, profiller kullanılan Stor Perde Sistemidir.

   Zip Perde, stor perde gibi iş yerlerinde ve evlerde, iç mekân ve dış mekân perdeleri olarak kullanılır.  Aynı zamanda tavan perde sistemi olarak da kullanıla bilen bir perde sistemidir. Güneş, Rüzgâr, Yağmur, Isı yalıtımı, Sinek (haşere), görüntü teması vb. etkenlerden korunma amaçlı tasarlanmış olan Zip Perde sistemi, aynı zamanda enerji tasarrufuna da son derece katkı sağlamaktadır. Bu ihtiyaçların doğduğu ticari işletmeler, konutlar, Alışveriş Merkezleri vb. alanlarda günümüz ihtiyaçlarını daha akılcı ve estetik çözümler ile karşılayan, yeni bir uygulama sistemidir. İnce file şeklinde dokunmuş cam elyafı üzerine pvc kaplamadır. Bu sayede kapatıldığı halde bile gün ışığını yeterince alma avantajı ve dışarıyı görebilme olanağı sunar. Fonksiyonellik olarak da bünyesindeki cam elyafı sayesinde, ısı tasarrufu sağlar. İş yerlerinde iç mekân perdesi olarak tercih edilmesinin en önemli nedenlerinden biri, bilgisayar ekranlarının içeri giren ışıktan dolayı yansıma yapmamasıdır. Uzun ömürlü ve yıkanabilir olma özelliğine sahiptir.

   Zip Perdede kullanılan Screen kumaş içeriğinde %68 cam elyafı, %32 polyesterden oluşmaktadır. Bu özelliği, yani cam elyafı oranının yüksek olması güneşin ısısını da engelleyici bir özelliktir. İç cephelerde kullanılan Zip Perdelerde iç mekân Screen kumaşlar kullanılır. Dış cephelerde kullanılan Zip Perdelerde kullanılacak olan Screen kumaşlarda, outdoor özellikte olması gerekmektedir. 

Zip Perdenin Faydaları:

   Güneşten korunmanın en etkili yolu… Güneşin etkisini %85 – 90 arasında kesebilen Zip Perde, güneş ışınlarına maruz kalmadan, mekânın tüm alanını kullanmada mükemmel konfor sağlar.

   Yağmurlu havalarda keyifli oturum… Zip Perde sistem bileşenleri ve kumaş özelliği Yağmur suyunu dışarı bırakarak seyir keyfinizi bozmadan mekânı anlık kullanıma sunar.

   Zip Perde ile rüzgârın gücünü test edin… Alınan test sonuçları ile sabit olan rüzgâr gücü dayanımı, Kumaş ve sistem bileşenleri bir araya geldiğinde rahat bir oturum sizleri bekliyor olacak.

   Seyir keyfiniz bozulmasın… Özel kumaş yapısı sayesinde, İç mekândan rahatça dış mekân izleyebilir. Dış mekândan iç mekâna karartma yaparak görsel teması engelleyebilirsiniz.

   Sinek vb. durumlara karşı etkili çözüm… Birçok özelliği bir arada sunan Zip Perde Sistemi, Geniş alan uygulamaları sayesinde sinek, haşere, vb. durumlardan etkili bir şekilde korunabilirsiniz.

Teknik Özellikleri:

    Özel hatlara sahip profil yüzeyi estetik görünümün yanı sıra zengin detaylara sahiptir. Tasarımda yenilikleri barındıran kapaklı geçme yan ray profil grubunun nitelikleri sayesinde alından gözüken ve paslanan vidalar yoktur. Kablo kanalı ile gizli kablolama olanağı vardır. İçe saklı kablo kanalı ile dış kısımdan kablo döşemeden gizli kablolama yapılabilir. Yan ray içerisindeki esnek PVC fitil kumaş esnemesini alır ve maksimum kumaş gerginliği sağlar.

   Fermuarlı olma özelliği ile yanlarda açılma olmaz ve kanallı fermuar sistemi rüzgâr dayanımını maksimum seviyede sağlar. Sabitlemek için alından gözükecek vidalamaya gerek duyulmaz. Yan ray görüntü gurubu ve üst görüntü gurubundaki kapak profillerinin özel tırnak yapısı sayesinde teknik bir müdahale ile söküp-takmak oldukça kolaydır. Üst Kutunun ön alın görüntü yüzeyindeki damlalık sayesinde içe dönük suların akışı engellenir.

   Çelikten imal edilmiş sarım borusu özel mukavemet kanallarına sahiptir. Bu özellik ile geniş mesafe uygulamalarında esneme minimum seviyede kalır. Kumaş sarım borusu yan adaptörler ile kolayca sök-tak yapılabilir ve teknik bakım ihtiyaçları çok kısa bir sürede gerçekleştirilir. Kumaş kaynakları FREKANS KAYNAK ile dikişsiz gerçekleştirilir.

   Motorlu otomasyon sistemi sayesinde, kumanda veya buton üzerinde bir tuşa basarak açma kapama kolayca yapılır. Sistem bileşenleri sayesinde montajı oldukça kolaydır.