Akustik Perde (Ses Perdesi)

Ürün Kodu : 108
Ürün Fiyatı : 90 TL/m.
Ürün Özelliği :

   

    Akustik Perde; ses emici özelliğe sahip, ses tanılamasını önleyen, ses yalıtımı sağlayan perdelerdir. Özel apreli akustik kumaş altına, diğer özel katmanlar kullanılarak yapılır. Ses kirliliği, günümüz metropoliteninde kontrolden çıkmakta, uyuma, öğrenme, üretkenlik ve yaşam kalitemizi olumsuz etkilemektedir. Akustik perde sistemleri; bu tür ses kirliliklerini önlemekte en iyi çare olduğu gibi ayrıca ses tanılamasını da önlemekte, daha kaliteli bir yaşam alanı oluşturulmasını sağlamaktadır. Bay Perdecim Akustik Perde Sistemleri  spor salonları, eğlence mekânları, eğitim tesisleri, çok amaçlı salonlar, müzik kayıt odaları, ofisler, hastaneler ve otellerde, sizlere iyi bir ses yalıtımı ve akustik kontrol sunmaktadır.

    Akustik Perde, ses emici özelliği olan kumaş ve diğer materyallerin bir araya getirilmesiyle üretilir. Akustik Ses Yalıtım Perdesi üç katmandan oluşmaktadır. Ön bölümünde özel apreli olan akustik kumaş, orta kısımda cam elyafı, arka kısımda da Blackout kumaş kullanılmaktadır. Akustik ses yalıtım perdesi en az 1 X 2 pile oranında pileli olarak dikilmelidir. Pile oranın daha fazla olması, ses yalıtımında daha fazla etki sağlayacaktır. Akustik perde ile akustik ses yalıtım perdesi hep karıştırılmaktadır. Akustik perde sadece ses yankısını, tınlamayı önlemek için kullanılan perdelerdir. Akustik ses yalıtım perdesi ise tanılamanın yanında ses kesme özelliğine de sahip perde sistemidir. Akustik Perde ve Akustik Ses Yalıtım Perdesi evlerde de rahatlıkla kullanılabilmektedir. Akustik perde ve Akustik Ses Yalıtım Perdesi sadece kuru temizleme yapılabilen, kesinlikle yıkama yapılmaması gereken perdelerdir. Akustik ses yalıtım perdeleri, normal perde görümünde ve her mekâna uygulanabilir özelliktedir. Mekân dekorasyonuna göre istenilen rengi seçme özelliği vardır. Akustik Ses Yalıtım Perdeleri normal kornişlerde, rüstiklerde, Japon perde raylarında da rahatlıkla uygulanabilmekte ve dekoratif perde olarak da kullanılabilmektedir. Akustik perdeler  uygulanacağı yerde, bu konuda uzman kişinin yapacağı keşif sonucu doğru malzemeyi iyi tespit etmesine dayılı daha iyi sonuç vermektedir. Firmamızdan ücretsiz keşif ve danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

    Doğru teşhis, kumaş ve izole malzemeleri kullanılıp uygulandığında, ses geçir genliğinde, uygulanacağı alanın yapısına bağlı olarak %40 ile %85 oranında azalma sağlayacaktır. Akustik kumaşlar; akustik paravan sistemlerinde, asma yüzer tavan panellerde, masa seperatörlerinde, akustik duvar panellerinde ve birçok akustik uygulamada kullanılan, yanmaz özellikte kumaşlardır. Zengin renk çeşitliliğinin yanında, ses dalgalarını kıran, absürde eden, yansıtmayan bir özelliğe sahiptir.

    Akustik ses yalıtımı sağlayan diğer ürün çeşitlerimiz olan; Akustik panel perde, Akustik Japon perde, Akustik Yumurta Sünger, Akustik Piramit Sünger, Bariyerli Akustik Ses Yalıtım Süngeri, Akustik Duvar Kâğıdı ve ya Akustik Stor perde gibi ürünlerimiz de mevcuttur.            

     Mekânınızda iç akustiği sağlayan perdeler takılmadan önce ve takıldıktan sonra olmak üzere, iki kez ölçüm yapıldığında, odalarınızın akustiğinde önemli bir gelişmenin olduğunu gösterdi. Akustik ses perdesi, ses yalıtımı sağlayan panel perde, Japon perde veya stor perde olmadan ortalama yankılanma süresi 1,24 saniye iken, Akustik perdenin montajdan sonra bu oran 0,8 saniyeye düşmüştür.

**Ücretsiz keşif, Akustik  Ses Yalıtım Perdeleri ve sistemleriyle ilgili detaylı bilgiyi müşteri hizmetlerimizle bağlantı kurarak alabilirsiniz.**